Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: Teaser
uk: Анонс

en: Layout
uk: Макет

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Normal
uk: Звичайне

en: Address
uk: Адреса

en: Note
uk: Примітка

en: Button
uk: Кнопка

en: City
uk: Місто

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Contact information
uk: Контактна інформація

en: Regular
uk: Звичайна

en: Toggle
uk: Перемикання

en: Auto
uk: Авто

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Columns
uk: Колонки

en: Column width
uk: Ширина колонки

en: Drop Shadow
uk: Тінь

en: Button size
uk: Розмір кнопки

en: Box
uk: Коробка

en: Perspective
uk: Перспектива

en: Invisible
uk: Невидиме

en: Curve
uk: Крива
