Scald: Media Management made easy (7.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (32 entries)

en: User interface
te: వాడుకరి అంతరవర్తి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Next
te: తరువాత

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Actions
te: చర్యలు

en: Tag
te: ట్యాగు

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: Weight
te: భారం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: search
te: వెతుకు

en: User
te: వాడుకరి

en: Filter
te: వడపోయి

en: Plain text
te: సాదా పాఠ్యం

en: Rows
te: వరుసలు

en: Ascending
te: ఆరోహణ

en: Descending
te: అవరోహణ

en: Optional
te: ఐచ్చికం

en: Source
te: మూలం

en: Search results
te: అన్వేషణ ఫలితాలు

en: Context
te: సందర్భం

en: by !name
te: !name చే
