Scald: Media Management made easy (7.x-1.0-beta3) - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Actions
hr: Akcije

en: updated
hr: osvježeno

en: Tag
hr: Oznaka

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Image
hr: Slika

en: Required
hr: Nužno

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: search
hr: pretraga

en: User
hr: Korisnik

en: Options
hr: Opcije

en: Filter
hr: Pročisti

en: S
hr: J

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Source
hr: Izvor

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Context
hr: Kontekst

en: by !name
hr: od !name

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: manage display
hr: upravljanje prikazom
