Scald: Media Management made easy (7.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: updated
ja: 更新

en: created
ja: 作成日

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Image
ja: 画像

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: search
ja: 検索

en: User
ja: ユーザー

en: Options
ja: オプション

en: Filter
ja: フィルター

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Terms
ja: ターム

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Optional
ja: 任意

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Source
ja: ソース

en: Search results
ja: 検索結果

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Ok
ja: OK

en: Authors
ja: 著者

en: Publisher
ja: 出版社

en: Contexts
ja: コンテクスト

en: Loading
ja: 読み込み中

en: Context
ja: コンテキスト

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Identifier
ja: 識別子

en: M
ja: ロチ

en: by !name
ja: 投稿者： !name

en: Editable
ja: 編集可能

en: Resource
ja: リソース

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Library
ja: ライブラリー

en: The unique ID of the node.
ja: ノードのユニークID。

en: manage display
ja: 表示の管理

en: No Access
ja: アクセスがありません

en: Master
ja: マスター
