Scald: Media Management made easy (7.x-1.0-beta4) - en to gu translation catalogue (34 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: updated
gu: અદ્યતિત

en: created
gu: રચાયું

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Save
gu: સાચવો

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: search
gu: શોધ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Ascending
gu: ચડતા

en: Descending
gu: ઉતરતા

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Search results
gu: પરિણામો શોધો

en: Deleted
gu: કાઢી નાખેલું

en: @type: deleted %title.
gu: @type: કાઢી નાખવામાં આવેલ %title.
