Scald: Media Management made easy (7.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (64 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Tags
hi: उपनाम

en: updated
hi: अद्यतन

en: created
hi: बनाया

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Image
hi: चित्र

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: URL
hi: यूआरएल

en: search
hi: खोज

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Options
hi: विकल्प

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Desc
hi: अवरोही

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Source
hi: स्रोत

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Apply
hi: लागू करें

en: Debug
hi: डिबग

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Context
hi: संदर्भ

en: Identifier
hi: पहचान

en: @type %title has been deleted.
hi: @type %title मिटाया गया

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: manage fields
hi: फ़ील्ड्स का प्रबंधन

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: manage display
hi: प्रदर्शन का प्रबंधन
