Scald: Media Management made easy (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (111 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Tags
fi: Tagit

en: updated
fi: päivitetty

en: created
fi: luotu

en: Tag
fi: Tagi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Image
fi: Kuva

en: Required
fi: Pakollinen

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: hidden
fi: piilotettu

en: Player
fi: Esitysmuoto

en: search
fi: hae

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: User
fi: Käyttäjä

en: file
fi: tiedosto

en: Options
fi: Valinnat

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa %title?

en: Module
fi: Moduuli

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Terms
fi: Termit

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Optional
fi: Valinnainen

en: CSS classes
fi: CSS-luokat

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Transcoder
fi: Transkooderi

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Apply
fi: Käytä

en: Authors
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Loading
fi: Ladataan

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Add context
fi: Lisää konteksti

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: @type %title has been deleted.
fi: @type %title on poistettu.

en: by !name
fi: nimellä !name

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Resource
fi: Resurssi

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: Library
fi: Kirjasto

en: manage display
fi: ylläpidä näkymää

en: Context name
fi: Kontekstin nimi

en: Delete context
fi: Poista konteksti

en: contexts
fi: kontekstit

en: Default Thumbnail Image
fi: Oletus thumbnail kuva

en: Default Description
fi: Oletuskuvaus

en: Atoms
fi: Atomi

en: Atom types that can be referenced
fi: Atomityypit, joita voidaan liittää

en: Drop a resource here
fi: Tiputa atomi tähän

en: Allowed resource format: %types | Allowed resource formats: %types
fi[0]: Seuraava muoto on tuettu: %types
fi[1]: Seuraavat muodot ovat tuettuja: %types

en: You can't drop a resource of type %type in this field
fi: Et voi asettaa %type-atomia tähän kenttään

en: Atom type
fi: Atomin tyyppi

en: Master
fi: Isäntä

en: not specified
fi: ei määritelty

en: < Primary / Secondary >
fi: < Ensisijainen / toissijainen >

en: Please choose the source of your new atom
fi: Valitse uuden atomisi lähde

en: <span class="label">Sort:</span> @criteria
fi: <span class="label">Järjestys:</span> @criteria

en: Resource Manager
fi: Resurssipankki

en: Your search terms: @terms
fi: Hakutermit: @terms

en: The title of the atom.
fi: Atomin otsikko

en: Scald Providers
fi: Scald Tarjoajat

en: Scald Atoms
fi: Scaldin atomit

en: Add atom
fi: Luo atomi

en: Atoms Library
fi: Materiaalipankki

en: No atom found.
fi: Atomia ei löytynyt.

en: Dailymotion video identifier or URL
fi: Videotunniste tai URL Dailymotionista

en: Vimeo video identifier or URL
fi: Videotunniste tai URL Vimeosta

en: YouTube video identifier or URL
fi: Videotunniste tai URL YouTubesta

en: Scald Contexts
fi: Scaldin konteksti

en: Save context
fi: Tallenna konteksti

en: Video hosted on Dailymotion
fi: Video Dailymotionista

en: Video hosted on Vimeo
fi: Video Vimeosta

en: Video hosted on YouTube
fi: Video YouTubesta

en: Tokens related to atoms.
fi: Atomin korvattavat merkkijonot.

en: The author, or publisher if there is no author, of the atom.
fi: Atomin tekijä tai sen puuttuessa julkaisija

en: Configure the player <a href="@url">settings</a>.
fi: Muokkaa esitysmuodon <a href="@url">asetukset</a>.

en: Your player settings has been updated.
fi: Esitysmuodon asetukset ovat tallennettu.

en: Create a new !type atom
fi: Luo uusi !type-atomi

en: Are you sure you want to delete the Scald context %context?
fi: Oletko varma, että tahdot poistaa Scaldin kontekstin %context?

en: Atom %title, of type %type has been @op.
fi: %type-atomi %title on @op.
