Scald: Media Management made easy (7.x-1.12) - en to is translation catalogue (74 entries)

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: updated
is: uppfært

en: created
is: stofnað

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Center
is: Miðja

en: Types
is: Tegundir

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Insert
is: Setja inn

en: Update
is: Uppfæra

en: Blank
is: Tómt

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: hidden
is: falið

en: URL
is: vefslóð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: search
is: leita

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: file
is: skrá

en: Options
is: Möguleikar

en: Created
is: Stofnað

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: Page
is: Síða

en: Module
is: Eining

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Load
is: Hlaða

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Optional
is: Valkvætt

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Alignment
is: Jöfnun

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Loading...
is: Hleð...

en: Apply
is: Virkja

en: is
is: er

en: Authors
is: Höfundar

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Loading
is: Hleð

en: Context
is: Samhengi

en: Close window
is: Loka glugga

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Is all of
is: Er allt af

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Use the default
is: Nota sjálfgefið
