Scald: Media Management made easy (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (93 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: updated
sv: uppdaterad

en: created
sv: skapad

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Center
sv: Centrerad

en: Types
sv: Typer

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Insert
sv: Infoga

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: hidden
sv: dold

en: Dimensions
sv: Mått

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: search
sv: sök

en: Unknown
sv: Okänd

en: file
sv: fil

en: Options
sv: Alternativ

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: Page
sv: Sida

en: Module
sv: Modul

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Desc
sv: Fallande

en: Provider
sv: Leverantör

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Optional
sv: Valfritt

en: CSS classes
sv: Stilmallsklasser

en: Operation
sv: Funktion

en: Property
sv: Attribut

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Link to content
sv: Länk till innehåll

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Source
sv: Källa

en: Alignment
sv: Placering

en: Caption
sv: Bildtext

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: node id
sv: nod-id

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Loading...
sv: Laddar...

en: CSS Classes
sv: Stilmallsklasser (CSS)

en: Apply
sv: Applicera

en: Copy
sv: Kopiera

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Loading
sv: Laddar

en: Context
sv: Sammanhang

en: Close window
sv: Stäng fönster

en: Offset
sv: Kompensera

en: Content ID
sv: ID-nummer för innehåll

en: Cut
sv: Klipp ut

en: Paste
sv: Klistra in

en: @type %title has been deleted.
sv: %title (@type) har raderats.

en: by !name
sv: av !name

en: translate
sv: översätt

en: Content Revision ID
sv: ID för versionens innehåll

en: Legend
sv: Teckenförklaring

en: Providers
sv: Leverantörer

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Resource
sv: Resurs

en: Data key
sv: Datanyckel

en: manage fields
sv: hantera fält

en: Library
sv: Bibliotek

en: manage display
sv: hantera visning

en: Managed file
sv: Hanterad fil

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Delete translation
sv: Radera översättning

en: Modal width
sv: Modalbredd

en: Modal height
sv: Modalhöjd
