Scald: Media Management made easy (7.x-1.5) - en to vi translation catalogue (86 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: more
vi: thêm

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: updated
vi: đã cập nhật

en: created
vi: đã tạo

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Center
vi: Giữa

en: Types
vi: Các kiểu

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Insert
vi: Chèn

en: Update
vi: Cập nhật

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: hidden
vi: ẩn

en: Dimensions
vi: Kích thước

en: Refresh
vi: Làm tươi

en: search
vi: tìm kiếm

en: Unknown
vi: Không rõ

en: file
vi: tập tin

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Are you sure you want to delete %title?
vi: Bạn có chắc chắn muốn xóa %title?

en: Page
vi: Trang

en: Advanced
vi: Cao cấp

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Provider
vi: Nhà cung cấp

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Optional
vi: Tùy chọn

en: CSS classes
vi: Lớp CSS

en: Operation
vi: Thao tác

en: Property
vi: Thuộc tính

en: Defaults
vi: Các mặc định

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: Source
vi: Nguồn

en: Alignment
vi: Căn chỉnh

en: Caption
vi: Đầu đề

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: @type: deleted %title.
vi: @type: đã xóa %title.

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Copy
vi: Sao chép

en: Authors
vi: Tác giả

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Loading
vi: Đang nạp

en: Context
vi: Ngữ cảnh

en: Add context
vi: Thêm ngữ cảnh

en: Close Window
vi: Đóng cửa sổ

en: Close window
vi: Đóng cửa sổ

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Content ID
vi: ID nội dung

en: Cut
vi: Cắt

en: Paste
vi: Dán

en: @type %title has been deleted.
vi: @type %title đã được xóa.

en: by !name
vi: bởi !name

en: Legend
vi: Chú giải

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Resource
vi: Tài nguyên

en: manage fields
vi: quản lý trường

en: Library
vi: Thư viện

en: manage display
vi: quản lý hiển thị

en: System settings
vi: Thiết lập hệ thống

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
vi: Tệp @filename đã không còn cần thiết, hãy xóa nó đi.

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
