Scald: Media Management made easy (7.x-1.7) - en to gl translation catalogue (96 entries)

en: Title
gl: Título

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: more
gl: máis

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: updated
gl: actualizado

en: created
gl: creado

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Center
gl: Centrar

en: Types
gl: Tipos

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Pai

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Update
gl: Actualizar

en: Blank
gl: En blanco

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: hidden
gl: oculto

en: Player
gl: Reproductor

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Refresh
gl: Actualizar

en: search
gl: busca

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: User
gl: Usuario/a

en: file
gl: ficheiro

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Page
gl: Páxina

en: Module
gl: Módulo

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Load
gl: Cargar

en: Provider
gl: Proveedor

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Optional
gl: Opcional

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Operation
gl: Operación

en: Property
gl: Propiedade

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: Link to content
gl: Ligazón ao contido

en: in
gl: en

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Source
gl: Orixe

en: Deleted
gl: Borrado

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Caption
gl: Lenda

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Changed
gl: Cambiado

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Apply
gl: Aplicar

en: is
gl: é

en: Copy
gl: Copiar

en: Contexts
gl: Contextos

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Loading
gl: Cargando

en: Devel
gl: Desenvolvemento

en: Context
gl: Contexto

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Content ID
gl: ID do contido

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: @type %title has been deleted.
gl: O @type %title foi borrado.

en: by !name
gl: por !name

en: translate
gl: traducir

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Is one of
gl: É un de

en: Providers
gl: Proveedores

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: manage fields
gl: administrar campos

en: manage display
gl: xestionar presentación
