Scald Chart (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Title
de: Titel

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Categories
de: Kategorien

en: Center
de: Zentriert

en: Label
de: Beschriftung

en: Top
de: Oben

en: Bottom
de: Unten

en: External
de: Extern

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Credit
de: Haben

en: Chart type
de: Diagrammtyp

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: Subtitle
de: Unter-Überschrift

en: Series
de: Datenreihe

en: Local
de: Lokal

en: Data
de: Daten

en: Title position
de: Position des Titels

en: Legend position
de: Position der Legende
