Scald Chart (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Center
hu: Középen

en: Label
hu: Címke

en: Top
hu: Teteje

en: Bottom
hu: Alja

en: External
hu: Külső

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Credit
hu: Hitel

en: Chart type
hu: Grafikon típus

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Series
hu: Sorozat

en: Local
hu: Helyi

en: Data
hu: Adat

en: Title position
hu: Cím pozíciója

en: Legend position
hu: Jelmagyarázat helyzete
