Scald Chart (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Categories
oc: Categorias

en: Center
oc: Centre

en: Label
oc: Etiqueta

en: Top
oc: Naut

en: Bottom
oc: Bas

en: External
oc: Extèrne

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Credit
oc: Crèdit

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Local
oc: Locale

en: Data
oc: Donadas
