Scald Chart (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Categories
uk: Категорії

en: Center
uk: По центру

en: Label
uk: Мітка

en: Top
uk: Зверху

en: Bottom
uk: Знизу

en: External
uk: Зовнішнє

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Credit
uk: Кредит

en: Chart type
uk: Тип графіка

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Series
uk: Серіал

en: Local
uk: Локаль

en: Data
uk: Дані

en: Title position
uk: Розташування заголовка

en: Legend position
uk: Розташування умовних позначок
