Scald Chart (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Categories
it: Categorie

en: Center
it: Centro

en: Label
it: Etichetta

en: Top
it: In cima

en: Bottom
it: In fondo

en: External
it: Esterna

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Credit
it: Credito

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Data
it: Dati
