Scald Chart (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Categories
pt: Categorias

en: Center
pt: Centrar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Top
pt: Topo

en: Bottom
pt: Baixo

en: External
pt: Externo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Credit
pt: Crédito

en: Chart type
pt: Tipo de gráfico

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Series
pt: Séries

en: Data
pt: Dados
