Scald Dailymotion (7.x-1.5) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Tag
fr: Étiquette

en: Search
fr: Rechercher

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Import
fr: Importer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Terms
fr: Termes

en: Search results
fr: Résultats de la recherche

en: Identifier
fr: Identifiant

en: No results
fr: Aucun résultat

en: Current imports
fr: Imports actuels

en: <Delete>
fr: --Supprimer--

en: Add import
fr: Ajouter un import

en: Add this import
fr: Ajouter cet import

en: Import added
fr: Import ajouté

en: Search for new videos to import into this site
fr: Rechercher de nouvelles vidéos à importer dans ce site

en: Your search terms: @terms
fr: Vos termes recherchés : @terms

en: No video selected for import
fr: Pas de vidéo sélectionnée pour l'importation

en: Search on Dailymotion
fr: Chercher sur Dailymotion

en: Invalid Dailymotion video identifier.
fr: L'identifiant de la vidéo Dailymotion est invalide.

en: Dailymotion video already imported.
fr: Cette vidéo Dailymotion a déjà été importée.

en: Dailymotion imports
fr: Importations Dailymotion

en: Configure the videos that should be automatically imported from Dailymotion
fr: Configurer les vidéos qui peuvent être automatiquement importées de Dailymotion

en: Dailymotion Video search
fr: Chercher une vidéo Dailymotion

en: Dailymotion Video import
fr: Importer une vidéo Dailymotion

en: Import a video
fr: Importer une vidéo

en: Scald Providers
fr: Fournisseurs Scald

en: Dailymotion video identifier or URL
fr: Identifiant Dailymotion de la vidéo ou URL

en: Video hosted on Dailymotion
fr: Vidéo hébergée sur Dailymotion

en: Administer DailyMotion imports
fr: Administrer les imports Dailymotion

en: Import DailyMotion videos
fr: Importer les vidéos de Dailymotion
