Scald Galaxy (7.x-1.4) - en to el translation catalogue (1002 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: On
el: Στις

en: For
el: Για

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: default
el: προεπιλογή

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: hidden
el: κρυφό

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: The username %name does not exist.
el: Το όνομα λογαριασμού %name δεν υπάρχει.

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Picture
el: Εικόνα

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: term
el: όρος

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: All
el: Όλες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Performance
el: Απόδοση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: System
el: Σύστημα

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: OR
el: Ή

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: here
el: εδώ

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Basic
el: Βασική

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: User login
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Both
el: Και τα δύο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Position
el: Θέση

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: You must give a profile name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα προφίλ.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: You have to specify a valid date.
el: Πρέπει να δώσετε έγκυρη ημερομηνία.

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: update
el: ενημέρωση

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: First
el: Πρώτο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: open
el: ανοιχτή

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Style
el: Στυλ

en: revert
el: επαναφορά

en: Permissions
el: Άδειες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Path Filter
el: Φίλτρο Διαδρομής

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Ok
el: Eντάξει

en: cancel
el: ακύρωση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Line break converter
el: Μετατροπέας αλλαγών γραμμών

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Menus
el: Μενού

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: API documentation
el: Τεκμηρίωση API

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Global
el: Καθολικό

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Thread
el: Νήμα

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Skin
el: Θέμα

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: field
el: πεδίο

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: @type %title has been deleted.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title διαγράφηκε.

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
el: Για λόγους ασφαλείας το απεσταλμένο αρχείο σας έχει μετονομαστεί σε %filename.

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: by !name
el: από !name

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: of
el: από

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: The specified file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Row
el: Γραμμή

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: The comment you are replying to does not exist.
el: Το σχόλιο στο οποίο απαντάτε δεν υπάρχει.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: XSS Filter
el: φίλτρο XSS

en: XSS Filter.
el: Φίλτρο XSS.

en: No profiles found. Click here to !create.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ. Κάντε κλικ για να !create.

en: create a new profile
el: δημιουργία νέου προφίλ

en: create the global profile
el: δημιουργία του καθολικού προφίλ

en: Switch to plain text editor
el: Αλλαγή σε απλό επεξεργαστή κειμένου

en: Switch to rich text editor
el: Αλλαγή σε πλήρη επεξεργαστή κειμένου

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: System path to the private folder is: !system_path.
el: Η διαδρομή συστήματος για τον ιδιωτικό κατάλογο είναι: !system_path.

en: Current path: !path
el: Τρέχουσα διαδρομή: !path

en: Path to uploaded files
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Absolute path to uploaded files
el: Απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Link to paths only
el: Σύνδεση σε διαδρομές μόνο

en: Link using internal: links
el: Σύνδεση με χρήση εσωτερικών συνδέσμων

en: Path Filter & Link To Content integration
el: Φίλτρο Διαδρομής & ολοκλήρωση με Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: Link To Content
el: Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
el: Το όνομα του προφίλ είναι κρατημένο. Επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
el: Το όνομα του προφίλ πρέπει να είναι μοναδικό. Υπάρχει ήδη ένα προφίλ με αυτό το όνομα.

en: Troubleshooting
el: Επίλυση προβλημάτων

en: Uploading images and files
el: Αποστολή εικόνων και αρχείων

en: There are three ways for uploading files:
el: Υπάρχουν τρεις τρόποι να αποστείλετε αρχεία:

en: By using the core upload module.
el: Με χρήση της μονάδας upload του πυρήνα.

en: Rich text editor settings
el: Ρυθμίσεις πλήρους επεξεργαστή κειμένου

en: Configure the rich text editor.
el: Διευθέτηση του πλήρη επεξεργαστή κειμένου.

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: filter
el: φίλτρο

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Blue Lagoon (default)
el: Blue Lagoon (προκαθορισμένο)

en: Header top
el: Επικεφαλίδα πάνω

en: Header bottom
el: Επικεφαλίδα κάτω

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Data key
el: Κλειδί δεδομένων

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Hello <strong>@username</strong>
el: Γεια σας <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Gallery title
el: Τίτλος γκαλερί

en: Path to uploaded files relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία, σχετική με το ριζικό κατάλογο.

en: What You See Is What You Get
el: Αυτό Που Βλέπετε Είναι Αυτό Που Παίρνετε

en: official project page
el: επίσημη σελίδα του έργου

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: CKEditor Global Profile
el: Καθολικό προφίλ CKEditor

en: The language for the CKEditor interface.
el: Η γλώσσα για τη διεπαφή του CKEditor.

en: Path to CKEditor
el: Διαδρομή για το CKEditor

en: Local path to CKEditor
el: Τοπική διαδρομή για το CKEditor

en: for developers only
el: για προγραμματιστές μόνο

en: CKEditor homepage
el: Αρχική σελίδα του CKEditor

en: Take a look at !listlink when installing CKEditor.
el: Ρίξτε μια ματιά στο !listlink κατά την εγκατάσταση του CKEditor.

en: Choose a CKEditor skin.
el: Επιλέξτε ένα θέμα για το CKEditor.

en: Insert Teaser Break
el: Προσθήκη Διακοπής Αποσπάσματος

en: Insert Page Break
el: Προσθήκη Διακοπής Σελίδας

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
el: Το έγγραφο ήδη περιέχει μια διακοπή περίληψης. Θέλετε να συνεχίσετε αφού πρώτα την αφαιρέσετε;

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: the list of common problems
el: λίστα με συχνά προβλήματα

en: Embed Media Dialog
el: Παράθυρο διαλόγου ενσωμάτωσης πολυμέσου

en: Embed media code
el: Ενσωμάτωση κώδικα πολυμέσου

en: Paste embed code here
el: Επικόλληση του κώδικα ενσωμάτωσης εδώ

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
el: Το όνομα χρησιμοποιείται στις διευθύνσεις URLs για τις εικόνες που δημιουργούνται. Χρησιμοποιήστε μόνο χαρακτήρες με μικρά γράμματα και αριθμούς, χαρακτήρες υπογράμμισης (_), και παύλες (-).

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Force pasting as plain text
el: Να γίνει η επικόλληση αναγκαστικά ως απλό κείμενο

en: If enabled, HTML content will be automatically changed to plain text when pasting.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, το περιεχόμενο HTML θα μετατρέπεται αυτόματα σε απλό κείμενο κατά την επικόλληση.

en: Footer first column
el: Υποσέλιδο πρώτη στήλη

en: Footer second column
el: Υποσέλιδο δεύτερη στήλη

en: Footer third column
el: Υποσέλιδο τρίτη στήλη

en: Footer fourth column
el: Υποσέλιδο τέταρτη στήλη

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Triptych first
el: Πρώτη ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych middle
el: Μεσαία ζώνη τρίπτυχου

en: Triptych last
el: Τελαυταία ζώνη τρίπτυχου

en: Main background
el: Κυρίως φόντο

en: Sidebar background
el: Φόντο πλευρικής στήλης

en: Sidebar borders
el: Πλαίσια πλευρικής στήλης

en: Footer background
el: Φόντο υποσέλιδου

en: Title and slogan
el: Τίτλος και σλόγκαν

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: Missing text format: %format.
el: Λείπει ο μορφότυπος κειμένου: %format.

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
el: Μορφότυπος: %time. Ο μορφότυπος ημερομηνίας είναι YYYY-MM-DD και %timezone είναι η απόκλιση ώρας από τη ζώνη UTC. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την ώρα υποβολής της φόρμας.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: If enabled, turns on SCAYT (Spell Check As You Type) automatically after loading the editor.
el: Αν είναι επιλεγμένο, ενεργοποιείται το ΟΚΤΠ (Ορθογράφος Κατά Την Πληκτρολόγηση) αυτόματα κατά την φόρτωση του επεξεργαστή κειμένου.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Administer CKEditor access
el: Διαχείριση της πρόσβασης για το CKEditor

en: Customize CKEditor appearance
el: Προσαρμογή της εμφάνισης του CKEditor

en: CKFinder access
el: πρόσβαση στο CKFinder

en: Useful links: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.
el: Χρήσιμοι σύνδεσμοι: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.

en: Developer's Guide
el: Οδηγός για τον προγραμματιστή

en: User's Guide
el: Οδηγός για το χρήστη

en: Administration panel
el: Πάνελ διαχείρισης

en: Content Authoring
el: Συγγραφή Περιεχομένου

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: CKEditor profiles
el: CKEditor προφίλ

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: Disable WYSIWYG module.
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG.

en: click here to disable
el: κάντε κλικ για απενεργοποίηση

en: HTML Entities
el: Οντότητες HTML

en: Convert all applicable characters to HTML entities.
el: Να μετατρέπονται όλοι οι χαρακτήρες σε οντότητες HTML.

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Allow users to change CKEditor settings.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να αλλάζουν τις ρυθμίσεις του CKEditor.

en: Allow users to customize CKEditor appearance.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την εμφάνιση του CKEditor.

en: Allow users to use CKFinder.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να χρησιμοποιούν το CKFinder.

en: Disable the WYSIWYG module
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG

en: Add a new CKEditor profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ CKEditor

en: Clone the CKEditor profile
el: Αντιγραφή του προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor profile
el: Τροποποίηση του προφίλ CKEditor

en: Delete the CKEditor profile
el: Διαγραφή του προφίλ CKEditor

en: Add the CKEditor Global profile
el: Προσθήκη του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor Global profile
el: Επεξεργασία του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: CKEditor was not found in <code>%sourcepath</code>.
el: Το CKEditor βρέθηκε στη διαδρομή <code>%sourcepath</code>.

en: CKEditor version could not be determined.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της έκδοσης του CKEditor.

en: You are using a feature that requires <code>$cookie_domain</code> to be set, but it is not set in your <code>settings.php</code> file (CKFinder is enabled in the !profile profile).
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί να έχει οριστεί το <code>$cookie_domain</code>, αλλά δεν έχει οριστεί στο αρχείο <code>settings.php</code> (το CKFinder είναι ενεργό στο προφίλ !profile).

en: Some features are disabled because you are using an older version of CKEditor. Please upgrade to CKEditor 3.1 (or higher).
el: Ορισμένα χαρακτηριστικά είναι απενεργοποιημένα επειδή έχετε μια παλιότερη έκδοση του CKEditor. Παρακαλούμε αναβαθμίστε στην έκδοση 3.1 (ή μεγαλύτερη).

en: CKEditor needs read permission to the <code>!config</code> file.
el: Το CKEditor χρειάζεται άδεια ανάγνωσης στο αρχείο <code>!config</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. Please read the "Installing CKFinder" section in the <code>!readme</code> file carefully and add a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Διαβάστε προσεκτικά το τμήμα "Εγκατάσταση του CKFinder" στο αρχείο <code>!readme</code> και προσθέστε μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. You have added a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file, but in the wrong line.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Έχετε προσθέσει μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>, αλλά σε λάθος γραμμή του αρχείου.

en: Enables CKEditor (WYSIWYG HTML editor) for use instead of plain text fields.
el: Ενεργοποιεί το CKEditor (επεξεργαστής HTML τύπου WYSIWYG) για χρήση σε απλά πεδία κειμένου.

en: No CKEditor profiles found. Right now nobody is able to use CKEditor. Create a new profile below.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ CKEditor. Αυτή τη στιγμή κανείς δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το CKEditor. Δημιουργήστε ένα προφίλ παρακάτω.

en: Create a new profile
el: Δημιουργία νέου προφίλ

en: The global profile already exists. Only one global profile is allowed.
el: Το καθολικό προφίλ υπάρχει ήδη. Μόνο ένα καθολικό προφίλ επιτρέπεται να υπάρχει.

en: Create a global profile
el: Δημιουργία ενός καθολικού προφίλ

en: Update the global profile
el: Ενημέρωση του καθολικού προφίλ

en: Path to the CKEditor plugins directory
el: Διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Path to the CKEditor plugins directory relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor σε σχέση με τον ριζικό κατάλογο.

en: Local path to the CKEditor plugins directory
el: Τοπική διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Allow the user to select between paths and internal links
el: Να επιτρέπεται στο χρήστη να επιλέξει μεταξύ διαδρομών και εσωτερικών συνδέσμων

en: With the !plink extension it is possible to use internal: links. By default the !link extension is linking to nodes using paths.
el: Με την !plink επέκταση είναι δυνατή η χρήση εσωτερικών συνδέσμων. Εξ' ορισμού, η επέκταση !link συνδέεται με κόμβους με τη χρήση διαδρομών.

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. If left empty, CKEditor will try to discover the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στον διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίστηκε παραπάνω. Αν είναι κενό, το CKEditor θα προσπαθήσει να βρει τη σωστή διαδρομή.

en: Loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης

en: Loading timeout
el: Χρονικό όριο φόρτωσης

en: Spellchecker
el: Ορθογράφος

en: Custom JavaScript configuration
el: Προσαρμοσμένη διευθέτηση JavaScript

en: Enter a valid profile name. Only alphanumeric and underscore characters are allowed.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα προφίλ. Επιτρέπονται μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες και η κάτω παύλα.

en: Enter a valid width value. Examples: 400, 100%.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή πλάτους. Παραδείγματα: 400, 100%.

en: The CSS path is not empty. Please set the <strong>Editor CSS</strong> option to the <strong>Define CSS</strong> mode.
el: Η διαδρομή για το CSS δεν είναι χωρίς τιμή. Ορίστε την επιλογή <strong>CSS επεξεργαστή</strong> στην κατάσταση <strong>Ορισμός CSS</strong>.

en: Double quotes are not allowed in the CSS path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του CSS.

en: Enter a valid CSS path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το CSS και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: Double quotes are not allowed in the styles path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του στυλ.

en: Enter a valid styles path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το στυλ και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: The path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: An absolute path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται μια απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: Set a valid loading method.
el: Ορίστε μια έγκυρη μέθοδο φόρτωσης.

en: Enter a valid loading timeout in seconds.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο χρονικό περιθώριο φόρτωσης σε δευτερόλεπτα.

en: Enter a valid toolbar configuration.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ρύθμιση για τη μπάρα εργαλείων.

en: Your CKEditor profile was updated.
el: Το προφίλ CKEditor ενημερώθηκε.

en: Your CKEditor profile was created.
el: Το προφίλ CKEditor δημιουργήθηκε.

en: The CKEditor profile was deleted.
el: Το προφίλ CKEditor διαγράφηκε.

en: The WYSIWYG module is disabled.
el: Η μονάδα WYSIWYG είναι απενεργοποιημένη.

en: Support for the CKEditor SWF module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor SWF

en: Support for the CKEditor Link module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor Link

en: Table Resize plugin
el: Πρόσθετο αλλαγής μεγέθους πίνακα

en: Auto Grow plugin
el: Πρόσθετο αυτόματης ανάπτυξης

en: CKEditor website
el: Ο ιστοτόπος του CKEditor

en: Profiles are linked with input format types. A CKEditor profile defines which buttons are available in the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. The Global Profile stores some general information about CKEditor.
el: Τα προφίλ συνδέονται με τους μορφότυπους εισόδου. Ένα CKEditor προφίλ ορίζει ποια πλήκτρα θα είναι διαθέσιμα στον επεξεργαστή, πως θα εμφανίζεται ο επεξεργαστής και ορισμένες άλλες λειτουργίες του επεξεργαστή. Το Καθολικό Προφίλ αποθηκεύει κάποιες γενικές πληροφορίες σχετικά με το CKEditor.

en: For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users <strong>Full HTML</strong> access or use the following list of tags in the HTML filter:
el: Για να δουλεύει η επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου πρέπει να διευθετήσετε το !filterlink για τους χρήστες που θα έχουν πρόσβαση στην επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου. Είτε δώστε στους χρήστες αυτούς την πρόσβαση στο <strong>Πλήρες HTML</strong> ή χρησιμοποιήστε την παρακάτω λίστα σημάνσεων στο φίλτρο HTML:

en: To have better control over line breaks, you should disable the <strong>%settingname</strong> setting in the chosen Text format (recommended).
el: Για να έχετε καλύτερο έλεγχο στον τερματισμό των γραμμών, πρέπει να απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση <strong>%settingname</strong> στον επιλεγμένο μορφότυπο κειμένου (προτείνεται).

en: If you are looking for more information, have any trouble with the configuration, or found an issue with the CKEditor module, please visit the !officiallink.
el: Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες, έχετε πρόβλημα με τη διευθέτηση ή ανακαλύψετε κάποιο ζήτημα, επισκεφθείτε το !officiallink.

en: More information about how to customize CKEditor for your theme can be found !herelink.
el: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσαρμογή του CKEditor για τη θεματική σας παραλλαγή θα βρείτε στο !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial), an advanced Ajax file manager.
el: Με χρήση του !ckfinder (εμπορικό), ένα προχωρημένο που Ajax διαχειριστή αρχείων.

en: By using a dedicated module like !imcelink.
el: Με χρήση μιας αποκλειστικής μονάδας όπως η !imcelink.

en: Should rich text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, the rich text editor may still be enabled by using toggle.
el: Να είναι η πλήρης επεξεργασία κειμένου ενεργή ή ανενεργή στα πεδία κειμένου; Αν είναι ανενεργή, ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου θα μπορεί να ενεργοποιείται με ένα διακόπτη.

en: Editor interface width in pixels or percent.
el: Το πλάτος του επεξεργαστή σε pixel ή ποσοστό.

en: Enter a valid width value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή για το πλάτος.

en: Content can only be inserted into CKEditor in the WYSIWYG mode.
el: Περιεχόμενο μπορεί να προστεθεί μόνο στο CKEditor σε κατάσταση WYSIWYG.

en: The WYSIWYG module was detected. Using both modules at the same time may cause problems. It is recommended to turn the WYSIWYG module off (!wysiwygdisablelink).
el: Εντοπίστηκε η μονάδα WYSIWYG. Η χρήση και των δύο μονάδων ταυτόχρονα ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα. Προτείνεται να απενεργοποιήσετε τη μονάδα WYSIWYG (!wysiwygdisablelink).

en: If you have CKEditor already installed, edit the <strong>!editg</strong> and update the CKEditor path.
el: Αν έχετε ήδη το CKEditor εγκατεστημένο, επεξεργαστείτε το <strong>!editg</strong> και ενημερώστε τη διαδρομή για το CKEditor.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: Path to CKFinder
el: Διαδρομή για το CKFinder

en: Use toolbar Drag&Drop feature
el: Χρήση του χαρακτηριστικού Σύρε&Άσε της μπάρας εργαλείων

en: All configuration options described in the !apidocs that cannot be easily changed in the administration area can be set in the <strong>Advanced Options</strong> section in the CKEditor profile.
el: Όλες οι επιλογές διευθέτησης που περιγράφονται στο !apidocs που δεν αλλάζουν εύκολα από τη διαχείριση μπορεί να οριστούν στις <strong>Επιλογές για προχωρημένους</strong> του προφίλ του CKEditor.

en: Checking for !filename or !file.
el: Γϊνεται έλεγχος για το !filename ή !file.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the !ckeditorlink in order to download the latest version. After that you must extract the files to the !ckeditorpath or !librarypath directory and make sure that the !ckeditorfile or !ckeditorlibrary file exists. Refer to the !readme file for more information.
el: Το συστατικό CKEditor δεν είναι σωστά εγκατεστημένο. Πηγαίνετε στη διεύθυνση !ckeditorlink για να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση. Στη συνέχεια, θα πρέπει να αποσυμπιέσετε τα αρχεία στον κατάλογο !ckeditorpath ή !librarypath και να βεβαιωθείτε ότι υπάρχει το αρχείο !ckeditorfile ή !ckeditorlibrary. Ανατρέξτε στο αρχείο !readme για περισσότερες πληροφορίες.

en: The global profile can not be found. Click here to !create.
el: Το καθολικό προφίλ δεν είναι δυνατό να βρεθεί. Κάντε κλικ για !create.

en: The time to wait (in seconds) to load the full editor code after the page is loaded, if the !ckeditor_basic_js file is used. If set to zero, the editor is loaded on demand.
el: Ο χρόνος αναμονής (σε δευτερόλεπτα) για να φορτωθεί ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου αφού φορτωθεί η σελίδα, αν χρησιμοποιείται το αρχείο !ckeditor_basic_js. Αν οριστεί σε μηδέν, ο επεξεργαστής φορτώνεται κατά βούληση.

en: Load !ckeditor_config_js from the theme path
el: Να φορτωθεί το !ckeditor_config_js από την διαδρομή της θεματικής παραλλαγής

en: When enabled, the editor will try to load the !ckeditor_config_js file from the theme directory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, ο επεξεργαστής θα φορτώνει το αρχείο !ckeditor_config_js από τον κατάλογο της θεματικής παραλλαγής.

en: CKEditor documentation
el: Τεκμηρίωση του CKEditor

en: The path to CKEditor (the WYSIWYG rich text editor downloaded from !ckeditorcom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKEditor (τον επεξεργαστή κειμένου τύπου WYSIWYG από το !ckeditorcom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο των εγγράφων.

en: The path to the local directory (on the server) that points to the path defined above. Enter either an absolute server path or a path relative to the !indexphp file. If left empty, the CKEditor module will try to find the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στο διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίζεται παραπάνω. Εισάγετε είτε μια απόλυτη διαδρομή στο διακομιστή ή μια διαδρομή σχετική με το αρχείο !indexphp. Αν μείνει κενό, η μονάδα CKEditor θα προσπαθήσει να ανακαλύψει τη σωστή διαδρομή.

en: The path to CKFinder (AJAX based file manager downloaded from !ckfindercom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKFinder (διαχειριστής αρχείων βασισμένος σε AJAX από το !ckfindercom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο.

en: Available wildcard characters:!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username
el: Διαθέσιμοι χαρακτήρες μπαλαντέρ: !u &ndash; αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; όνομα χρήστη

en: Available placeholders:!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της εγκατάστασης του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη .!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: Available placeholders:!d &ndash; the server path to the document root (!root).!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!d &ndash; η διαδρομή στο διακομιστή για το ριζικό κατάλογο των εγγράφων (!root).!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της διαδρομής για την εγκατάσταση του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: !title <a href="!link" target="_blank">project page</a>
el: !title <a href="!link" target="_blank">σελίδα έργου</a>

en: <i>Not installed</i>
el: <i>Μη εγκατεστημένο</i>

en: CKEditor profiles can be configured in the !adminpath section. Profiles determine which options are available to users based on the input format system.
el: Τα προφίλ του CKEditor καθορίζονται στο τμήμα !adminpath. Τα προφίλ ορίζουν ποιες επιλογές είναι διαθέσιμες στους χρήστες ανάλογα με τον μορφότυπο εισόδου.

en: <strong>Note:</strong> be careful when granting users access to create tags like %iframe.<br />If you are going to use CKEditor with the <strong>Filtered HTML</strong> input format, please read the "Setting up filters" section in the !readme file.
el: <strong>Σημείωση:</strong> προσοχή όταν δίνετε το δικαίωμα στους χρήστες να δημιουργούν σημάνσεις όπως το %iframe.<br />Αν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε το CKEditor με τον μορφότυπο εισόδου <strong>Φιλτραρισμένο HTML</strong>, παρακαλούμε διαβάστε το τμήμα "Διευθέτηση των φίλτρων" στο αρχείο !readme.

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: Change skin of CKEditor
el: Αλλαγή της θεματικής παραλλαγής του CKEditor

en: Configure skin for CKEditor.
el: Διευθέτηση της θεματικής παραλλαγής του CKEditor.

en: Aggregate <code>ckeditor.js</code>
el: Συνάθροιση του <code>ckeditor.js</code>

en: When enabled, <code>ckeditor.js</code> will be aggregated if JavaScript aggregation is enabled. <strong>Not recommended</strong>.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το <code>ckeditor.js</code> θα συναθροίζεται ή η συνάθροιση JavaScript είναι ενεργοποιημένο. <strong>Δεν συνιστάται</strong>.

en: Available placeholders:!b &ndash; path of the Drupal installation (!base) !m &ndash; path where the CKEditor module is stored (!module).!l &ndash; path to the libraries directory (!library)
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης: !b &ndash; η διαδρομή για την εγκατάσταση του Drupal (!base) !m &ndash; η διαδρομή όπου η μονάδα CKEditor είναι εγκατεστημένη (!module).!l &ndash; η διαδρομή για τον κατάλογο libraries (!library)

en: Local path to CKFinder
el: Τοπική διαδρομή για το CKFinder

en: The following plugins could not be found and were automatically disabled in CKEditor profiles:
el: Τα παρακάτω πρόσθετα δεν είναι δυνατό να βρεθούν και απενεργοποιήθηκαν αυτόματα στα προφίλ του CKEditor:

en: <b>Profile</b>: %profile_name
el: <b>Προφίλ</b>: %profile_name

en: <b>Plugins</b>: %profile_plugins
el: <b>Πρόσθετα</b>: %profile_plugins

en: The <em>CKEditor Global Profile</em> profile is using %skin skin which cannot be found. Please <a href="@profile_settings">update your settings</a>.
el: Το <em>Καθολικό Προφίλ CKEditor</em> χρησιμοποιεί το θέμα %skin που δεν είναι δυνατό να βρεθεί. <a href="@profile_settings">Ενημερώστε τις ρυθμίσεις</a>.

en: !ckfinder is not installed correctly: <code>!config</code> not found. Make sure that you uploaded all files and did not accidentally remove the configuration file. If you installed CKFinder in other location (e.g. in the libraries folder), make sure to update the path to CKFinder in !global.
el: Το !ckfinder δεν είναι σωστά εγκατεστημένο: δε βρέθηκε το <code>!config</code>. Σιγουρευτείτε ότι έχετε ανεβάσει όλα τα αρχεία και ότι δεν έχετε διαγράψει κατά λάθος το αρχείο ρυθμίσεων. Αν εγκαταστήσατε το CKFinder σε άλλη τοποθεσία (πχ. στον φάκελο libraries), σιγουρευτείτε ότι έχετε ενημερώσει τη διαδρομή για το CKFinder στο !global.
