Scald Galaxy (7.x-1.7) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Article
ja: 記事

en: Tags
ja: タグ

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。
