Scald Galaxy (7.x-1.8) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.
