scald_index (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: ID
hi: आईडी

en: Node
hi: नोड

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: node
hi: नोड

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Show
hi: दिखाये

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
