scald_index (7.x-1.5) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Node
oc: Nosèl

en: Page
oc: Pagina

en: node
oc: nosèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Show
oc: Afichar

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Nid
oc: Nis

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
