Search and Replace Scanner (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Yes
de: Ja

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: settings
de: Einstellungen

en: Search for
de: Suche nach

en: Count
de: Anzahl

en: Mode
de: Modus

en: Operation
de: Aktion

en: Search Results
de: Suchergebnisse

en: Your search yielded no results.
de: Die Suche lieferte keine Ergebnisse.

en: Undo
de: Rückgängig

en: Please enter some keywords.
de: Bitte geben Sie Wörter ein, nach denen gesucht werden soll.

en: Replace
de: Ersetzen

en: Default options
de: Standardeinstellungen

en: Redo
de: Wiederholen

en: Replace with
de: Ersetzen durch

en: Case sensitive
de: Groß- und Kleinschreibung berücksichtigen

en: Use regular expressions
de: Reguläre Ausdrücke verwenden

en: Search Options
de: Suchoptionen

en: Case sensitive search
de: Bei der Suche Groß-/Kleinschreibung beachten

en: Confirm Replace
de: Ersetzen bestätigen
