Scheduler (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (107 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Author
fi: Tekijä

en: view
fi: näkymä

en: Settings
fi: Asetukset

en: edit
fi: muokkaa

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Weeks
fi: Viikot

en: Days
fi: Päivät

en: Hours
fi: Tunnit

en: Seconds
fi: Sekunnit

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Format: %time.
fi: Muoto: %time.

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Scheduler module settings
fi: Scheduler-moduulin asetukset

en: Alter published on time
fi: Muuta julkaisuaikaa

en: Check this box to alter the published on time to match the scheduled time ("touch feature").
fi: Valitse tämä muuttaaksesi solmun julkaisuaikaa vastaamaan ajastettua aikaa ("touch ominaisuus").

en: Scheduling options
fi: Ajastusvaihtoehdot

en: Publish on
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Unpublish on
fi: Julkaisun peruutuspäivämäärä

en: There are no scheduled nodes.
fi: Ajastettuja solmuja ei löytynyt.

en: @type: scheduled publishing of %title.
fi: @type: ajastettu julkaisu sisällölle %title.

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
fi: @type: ajastettu julkaisun peruminen sisällölle %title.

en: Scheduler OS time check
fi: Scheduler OS ajantarkistus

en: Your server reports the UTC time as %time and "localtime" as %lt.
fi: Palvelimesi ilmoittaa UTC ajaksi %time ja 'paikallisajaksi' %lt.

en: If all is well with your server's time configuration UTC should match <a target="_blank" href="http://wwp.greenwichmeantime.com/">UTC London Time</a> and the localtime should be the time where you are.
fi: Jos palvelimesi kellonaika-asetukset ovat kunnossa, UTC:n tulisi vastata <a target="_blank" href="http://wwp.greenwichmeantime.com/">UTC Lonton aikaa</a> ja paikallisajan tulisi olla sama kuin kellonaika tämänhetkisessä sijainnissasi.

en: If this is not the case please have your Unix System Administrator fix your servers time/date configuration.
fi: Jos tämä ei ole oikein, pyydä UNIX järjestelmäylläpitäjääsi tarkistamaan palvelimesi kellonaika- ja päivämääräasetukset.

en: Scheduler: publish on
fi: Ajastin: julkaise

en: Date/time on which the article will be automatically published
fi: Päivämäärä ja aika jolloin solmu julkaistaan automaattisesti

en: Scheduler: unpublish on
fi: Ajastin: peruuta julkaisu

en: Scheduler
fi: Ajastin

en: Date/time on which the article will be automatically unpublished
fi: Päivämäärä ja aika jolloin solmun julkaisu perutaan automaattisesti

en: Display a list of scheduled nodes
fi: Näytä lista ajastetuista solmuista

en: The 'publish on' value does not match the expected format of %time
fi: 'Julkaisupäivämäärä' ei vastaa oletettua %time muotoa

en: The 'publish on' date must be in the future
fi: 'Julkaisupäivämäärän' on oltava tulevaisuudessa

en: The 'unpublish on' value does not match the expected format of %time
fi: 'Julkaisun peruutuspäivämäärä' ei vastannut oletettua %time muotoa

en: The 'unpublish on' date must be in the future
fi: 'Julkaisun peruuttamispäivämäärän' on oltava tulevaisuudessa

en: The 'unpublish on' date must be later than the 'publish on' date.
fi: 'Julkaisun peruuttamispäivämäärän' on oltava myöhempi kuin 'julkaisupäivämäärän'.

en: scheduler
fi: ajastin

en: Light weight cron handler
fi: Kevyt cron-prosessi

en: A light weight cron handler to allow more frequent runs of Schedulers internal cron system
fi: Kevyt cron-toimi joka sallii useampia Scheduler moduulin sisäisen cron-järjestelmän ajoja.

en: Test your servers UTC clock
fi: Testaa palvelimesi UTC kelloa

en: Allows site admin to check their servers internal clock
fi: Sallii ylläpitäjien tarkistaa palvelimensa sisäisen kellon

en: Allows site admins to configure scheduler.
fi: Sallii ylläpitäjien säätää ajastinta.

en: Leave blank to disable scheduled publishing.
fi: Jätä tyhjääksesi poistaaksesi käytöstä ajastettu julkaisu.

en: Leave blank to disable scheduled unpublishing.
fi: Jätä tyhjääksesi poistaaksesi käytöstä ajastettu julkaisun peruuttaminen.

en: Scheduler module form.
fi: Scheduler moduulin lomake.

en: The input format for the (un)scheduling time/date. See the date() function for formatting options: http://www.php.net/manual/en/function.date.php (only the following format characters are supported (don't use 'G', 'a' or 'A' with Date Popup): djmnyYhHgGisaA)
fi: Julkaisupäivämäärän/kellonajan ja julkaisun peruuttamispäivämäärän/kellonajan syöttömuoto. Lisätietoa päivämäärien muotoiluista (PHP:n date() funktio) saat PHP:n manuaalista sivulta http://www.php.net/manual/en/function.date.php (vain seuraavia merkkejä tuetaan (älä käytä 'G', 'a' tai 'A' Date Popup moduulin kanssa: djmnyYhHgGisaA)

en: Scheduled for publishing
fi: Ajasta julkaistavaksi

en: Scheduled for unpublishing
fi: Ajasta julkaisutilan peruuttamista varten

en: Not scheduled
fi: Ei ajastettu

en: Publish countdown
fi: Julkaisun lähtölaskenta

en: Time until the article will be automatically published
fi: Solmun automaattiseen julkistamiseen jäljellä oleva aika

en: Unpublish countdown
fi: Julkaisun peruuttamisen lähtölaskenta

en: Time until the article will be automatically unpublished
fi: Solmun automaattiseen julkaisun peruuttamiseen jäljellä oleva aika.

en: Display countdown as
fi: Näytä jäljelläoleva aika muodossa

en: Smart mode
fi: Älykäs tila

en: Display time units
fi: Näytettävät aikayksiköt

en: Long (e.g. 3 days)
fi: Pitkä (esimerkiksi 3 päivää)

en: Short (e.g. 3d)
fi: Lyhyt (esimerkiksi 3p)

en: No units at all
fi: Ei aikayksiköitä

en: Standard text field
fi: Perus-tekstikenttä

en: Date Popup field
fi: Päivämäärän ponnahduskenttä

en: If the Date module's Date Popup module is enabled you may use the popup calendar for your field type.
fi: Jos Date moduulin Date Popup osamoduuli on käytössä, voit käyttää kenttätyypissäsi ponnahduskalenteria.

en: If you are using Date Popup, the following time formats are supported: !formats
fi: Jos käytät Date Popoupia seuraavat muodot ovat sallittuja: !formats

en: Extra Info
fi: Lisätietoa

en: The text entered into this field will be displayed above the scheduling fields in the node edit form.
fi: Tähän kenttään syötetty teksti näytetään solmun muokkaussivulla ajastuskenttien yläpuolella.

en: The Date Popup module only accepts the following formats: !formats
fi: Date Popup moduuli sallii vain seuraavat muodot: !formats

en: Enable scheduled publishing
fi: Ota käyttöön ajastettu julkaiseminen

en: Check this box to enable scheduled publishing for this node type.
fi: Valitse tämä jos haluat ottaa käyttöön ajastetun julkaisun tälle solmutyypille.

en: Publishing date/time is required.
fi: Julkaisupäivämäärä/kellonaika on pakollinen.

en: Check this box to if scheduled publishing is required (e.g. the user must enter a date/time).
fi: Valitse tämä jos haluat että ajastettu julkaisu on pakollinen (ts. käyttäjän on syötettävä päivämäärä/aika).

en: Create a new revision on publishing
fi: Luo uusi versio julkaisun yhteydessä

en: Check this box if you want a new revision created when publishing.
fi: Valitse tämä jos haluat että järjestelmä luo uuden sisältöversion solmun julkaisun yhteydessä.

en: Enable scheduled unpublishing
fi: Ota käyttöön ajastettu julkaisun peruuttaminen

en: Check this box to enable scheduled unpublishing for this node type.
fi: Valitse tämä ottaaksesi ajastetun julkaisun peruuttamisen tälle solmutyypille.

en: Unpublishing date/time is required.
fi: Julkaisun peruuttamispäivämäärä/kellonaika on pakollinen.

en: Check this box to if scheduled unpublishing is required (e.g. the user must enter a date/time).
fi: Valitse tämä jos haluat että ajastettu julkaisun peruuttaminen on pakollinen (ts. käyttäjän on syötettävä päivämäärä/aika).

en: Create a new revision on unpublishing
fi: Luo uusi versio julkaisun peruuttamisen yhteydessä

en: Check this box if you want a new revision created when unpublishing.
fi: Valitse tämä jos haluat järjestelmän luovan uuden sisältöversion julkaisun peruuttamisen yhteydessä.

en: This post is unpublished and will be published @publish_time.
fi: Solmu ei ole julkaistu ja se julkaistaan ajankohtana @publish_time.

en: The date, when scheduler module should publish node.
fi: Päivämäärä jolloin ajastimen tulisi julkaista solmu.

en: The date, when scheduler module should unpublish node.
fi: Päivämäärä jolloin ajastimen tulisi peruuttaa solmun julkaisu.

en: Internal scheduler cron run activated
fi: Sisäinen cron-ajastin aktivoitu

en: Publish on date
fi: Julkaise päivämääränä

en: The date the node will be published.
fi: Päivämäärä jolloin solmu julkaistaan.

en: Unpublish on date
fi: Julkaisun peruutuspäivämäärä

en: The date the node will be unpublished.
fi: Päivämäärä jolloin solmun julkaisu peruutetaan.

en: Administer scheduler
fi: Ylläpidä ajastajaa

en: Schedule content publication
fi: Ajasta sisällön julkaisu

en: Allows users to set a start and end time for content publication
fi: Sallii käyttäjien asettaa aloitus- ja lopetuspäivämäärät sisältönsä julkaisemiselle

en: Some scheduler actions are set for each different content type. These are accessed via the <a href="@link">admin content type</a> list.
fi: Jotkut ajastimen toiminnoista on asettettu kaikille eri sisältötyypeille. Niihin pääset käsiksi <a href="@link">ylläpidä sisältötyyppejä</a> listan kautta.

en: The options and settings below are common to all content types.
fi: Seuraavat valinnat ovat yhteisiä kaikille sisältötyypeille.

en: Scheduler's cron is at /scheduler/cron and a sample crontab entry to run scheduler every minute might look like:
fi: Scheduler moduulin cron on osoitteessa /scheduler/cron ja kerran minuutissa suoritettava crontab-merkintä voisi näyttää esimerkiksi seuraavalta:

en: The Scheduler module provides the functionality for automatic publishing and unpublishing of nodes at specified future dates.
fi: Scheduler moduuli tarjoaa toiminnallisuudet solmujen automaattiseen julkaisuun ja julkaisun peruuttamiseen määriteltyinä tulevina päivämäärinä.

en: You can read more in the <a href="@readme">readme.txt</a> file.
fi: Lisätietoa saat <a href="@readme">readme.txt</a> tiedostosta.

en: Scheduler's lightweight cron completed. See !log for details.
fi: Scheduler moduulin kevyt cron-ajo suoritettu. Katso lisätietoja !log.

en: You can test Scheduler's lightweight cron process interactively
fi: Voit testata Scheduler moduulin kevyttä cron-ajoa interaktiivisesti

en: Run Scheduler's cron now
fi: Suorita Scheduler moduulin cron-ajo nyt

en: Internal scheduler cron run completed
fi: Sisäinen cron-ajastin ajo suoritettu

en: A lightweight cron handler to allow more frequent runs of Schedulers internal cron system.
fi: Kevyt cron-toimi joka sallii useampia Scheduler moduulin sisäisen cron-järjestelmän ajoja.

en: Time Check
fi: Ajantarkistus

en: This module allows nodes to be published and unpublished on specified dates and time.
fi: Moduuli mahdollistaa solmujen julkistamisen ja julkistamisen peruuttamisen määriteltyinä päivämäärinä ja kellonaikoina.

en: Publishing enabled
fi: Julkaisu käytössä

en: Unpublishing enabled
fi: Julkaisun peruminen käytössä
