Scheduler (7.x-1.5) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: view
cs: zobrazit

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Settings
cs: Nastavení

en: edit
cs: upravit

en: settings
cs: nastavení

en: Preview
cs: Náhled

en: Node
cs: Uzly

en: Date format
cs: Formát data

en: 1 minute | @count minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: @count minuty
cs[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Field type
cs: Typ pole

en: Weeks
cs: Týdnů

en: minutes
cs: minuty

en: Days
cs: Dnů

en: Hours
cs: Hodin

en: Seconds
cs: Sekund

en: or
cs: nebo

en: Minutes
cs: Minuty

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Form
cs: Formulář

en: 1 second | @count seconds
cs[0]: 1 sekunda
cs[1]: @count sekundy
cs[2]: @count sekund

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: About
cs: Popis

en: Scheduling options
cs: Možnosti plánování

en: Publish on
cs: Zveřejnit v čase

en: Unpublish on
cs: Schovat v čase

en: The options and settings below are common to all content types.
cs: Níže uvedené možnosti a nastavení jsou společné pro všechny typy obsahu.

en: Date only
cs: Pouze datum

en: Example: %date
cs: Příklad: %date

en: Allow users to enter only a date and provide a default time.
cs: Povolit uživatelům zadat pouze datum a poskytnout výchozí čas.

en: When only a date is entered the time will default to a specified value, but the user can change this if required.
cs: Pokud je nastaveno pouze datum, bude použit přednastavený čas. V případě potřeby může uživatel čas změnit.

en: Default time
cs: Výchozí čas

en: This is the time that will be used if the user does not enter a value. Format: HH:MM:SS.
cs: Toto je čas, který bude použit, pokud uživatel nezadá hodnotu. Formát: HH:MM:SS.

en: The default time should be in the format HH:MM:SS
cs: Výchozí čas by měl být ve formátu HH:MM:SS

en: Format: %date_only_format or %standard_format.
cs: Formát: %date_only_format nebo %standard_format.

en: The default time is @default_time.
cs: Výchozí čas je @default_time.
