Scheduler (7.x-1.7) - en to da translation catalogue (97 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: view
da: vis

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: settings
da: indstillinger

en: Preview
da: Gennemse

en: Node
da: Indholdselement

en: Date format
da: Datoformat

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Published
da: Udgivet

en: Field type
da: Felttype

en: Weeks
da: Uger

en: minutes
da: minutter

en: Days
da: Dage

en: Hours
da: Timer

en: Seconds
da: Sekunder

en: or
da: eller

en: Minutes
da: Minutter

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Form
da: Formular

en: 1 second | @count seconds
da[0]: 1 sekund
da[1]: @count sekunder

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: About
da: Om

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Scheduler options
da: Indstillinger for Scheduler

en: Scheduling options
da: Planlægning

en: Publish on
da: Udgiv den

en: Unpublish on
da: Afpublicér den

en: There are no scheduled nodes.
da: Der er ingen planlagte indholdselementer.

en: @type: scheduled publishing of %title.
da: @type: Planlagt udgivelse af %title

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
da: @type: Planlagt fjernelse af %title.

en: Scheduler: publish on
da: Planlægning: Udgiv den

en: Date/time on which the article will be automatically published
da: Tidspunktet hvor indholdet automatisk udgives

en: Scheduler: unpublish on
da: Planlægning: Fjern den

en: Scheduler
da: Planlægning

en: Date/time on which the article will be automatically unpublished
da: Dato/tid hvor indholdet automatisk bliver afpubliceret.

en: Display a list of scheduled nodes
da: Vis en liste over planlagte indholdselementer

en: The 'publish on' value does not match the expected format of %time
da: 'Udgiv den'-værdien svarer ikke til det forventede format %time

en: The 'publish on' date must be in the future
da: 'Udgiv den'-datoen skal være i fremtiden

en: The 'unpublish on' value does not match the expected format of %time
da: 'Afpublicér den'-værdien svarer ikke til det forventede format %time

en: The 'unpublish on' date must be in the future
da: 'Afpublicér den'-datoen skal være i fremtiden

en: The 'unpublish on' date must be later than the 'publish on' date.
da: 'Afpublicér den'-datoen skal være senere end 'udgive den'-datoen.

en: scheduler
da: planlægning

en: Allows site admin to check their servers internal clock
da: Administratorer kan tjekker serverens interne ur.

en: Publishing
da: Udgivelse

en: Scheduled for publishing
da: Planlagt til publicering

en: Scheduled for unpublishing
da: Planlagt til afpublicering

en: Not scheduled
da: Ikke planlagt

en: Create a new revision on publishing
da: Opret en revision ved udgivelse

en: Create a new revision on unpublishing
da: Opret en ny revision ved afpublicering

en: This post is unpublished and will be published @publish_time.
da: Denne node er ikke udgivet og vil blive udgivet @publish_time.

en: Vertical tab
da: Vertikal fane

en: Publish on date
da: Udgivelsesdato

en: The date the node will be published.
da: Datoen hvor noden udgives.

en: Unpublish on date
da: Dato for afpublicering

en: The date the node will be unpublished.
da: Datoen hvor noden bliver afpubliceret.

en: Administer scheduler
da: Indstil Scheduler

en: Schedule content publication
da: Planlagt udgivelse af indhold

en: Allows users to set a start and end time for content publication
da: Tillad brugere at styre dato og tid for udgivelse og afpublicering af indhold

en: This module allows nodes to be published and unpublished on specified dates and time.
da: Dette modul gør det muligt at udgive og afpublicere indhold på bestemte datoer og tidspunkter.

en: Publishing enabled
da: Udgivelse slået til

en: Unpublishing enabled
da: Afpublicering slået til

en: Enable scheduled publishing for this content type
da: Muliggør planlagt udgivelse for denne indholdstype

en: Change content creation time to match the scheduled publish time
da: Skift dato på indholdet så det matcher det planlagte udgivelsestidspunkt

en: Require scheduled publishing
da: Planlagt udgivelse skal være påkrævet

en: Unpublishing
da: Afpublicering

en: Enable scheduled unpublishing for this content type
da: Muliggør planlagt afpublicering for denne indholdstype

en: Require scheduled unpublishing
da: Planlagt afpublicering skal være påkrævet

en: Date only
da: Kun dato

en: Scheduler Publish On date
da: Dato for planlagt udgivelse

en: Date and time that the node will be published by Scheduler
da: Dato og tidspunkt hvor noden skal udgives

en: Scheduler Unpublish On date
da: Dato for planlagt afpublicering

en: Set publishing date
da: Udgivelsesdato

en: The date for publishing
da: Datoen for udgivelse

en: The date when Scheduler will publish the node
da: Datoen hvor Scheduler udgiver noden

en: Set unpublishing date
da: Afpubliceringsdato

en: The date for unpublishing
da: Datoen for afpublicering

en: The date when Scheduler will unpublish the node
da: Datoen hvor Scheduler afpublicerer noden

en: Remove publishing date
da: Fjern udgivelsesdato

en: Remove unpublishing date
da: Fjern afpubliceringsdato

en: Scheduled publishing is enabled for this content type
da: Planlagt udgivelse er slået til for denne nodetype

en: Scheduled unpublishing is enabled for this content type
da: Planlagt afpublicering er slået til for denne nodetype

en: The node is scheduled for publishing
da: Noden er planlagt til udgivelse

en: The node is scheduled for unpublishing
da: Noden er planlagt til afpublicering

en: There are no scheduled nodes for @username.
da: Der er ingen planlagte indholdselementer for @username.

en: Scheduler Publish date and time
da: Dato og tid for planlagt udgivelse

en: Scheduler Unpublish date and time
da: Dato og tid for planlagt afpublicering

en: View scheduled content list
da: Se planlagt indhold
