Scheduler (7.x-1.7) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: settings
ur: ترتیبات

en: Preview
ur: جائزہ

en: Node
ur: نوڈ

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: 1 hour | @count hours
ur[0]: ۱ گھنٹہ
ur[1]: @count گھنٹے

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: 1 week | @count weeks
ur[0]: 1ھفتہ
ur[1]: @count ھفتے
