Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to bg translation catalogue (9 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Date
bg: Дата

en: Image
bg: Снимка

en: Name
bg: Име

en: Location
bg: Местоположение

en: Other
bg: Други

en: Property
bg: Свойство
