Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Date
bn: তারিখ

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Location
bn: অবস্থান

en: About
bn: সম্পর্কে
