Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Date
ca: Data

en: Image
ca: Imatge

en: Name
ca: Nom

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Location
ca: Localització

en: Other
ca: Altres

en: Property
ca: Propietat

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Photo
ca: Foto

en: Person
ca: Persona

en: About
ca: Detalls

en: Affiliation
ca: Afiliació
