Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Date
hr: Datum

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Event
hr: Događanje

en: Location
hr: Lokacija

en: Other
hr: Ostalo

en: Property
hr: Svojstvo

en: Features
hr: Značajke

en: About
hr: Opis
