Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to kn translation catalogue (13 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Job Title
kn: ಉದ್ಯೋಗದ ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Affiliation
kn: ಸಂಯೋಜನೆ
