Schema.org (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Date
tr: Tarih

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Event
tr: Olay

en: Location
tr: Konum

en: Job Title
tr: İş Başlığı

en: Other
tr: Diğer

en: Property
tr: Özellik

en: Features
tr: Özellikler

en: About
tr: Hakkında

en: Bio
tr: Özgeçmiş
