Schema.org (7.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Location
hi: स्थान

en: About
hi: के बारे में
