Schema.org (7.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Date
hu: Dátum

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Event
hu: Esemény

en: Location
hu: Helyszín

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Photo
hu: Fénykép

en: Person
hu: Személy

en: About
hu: Leírás

en: Bio
hu: Életrajz

en: Affiliation
hu: Intézményi háttér
