Schema.org (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Event
it: Evento

en: Location
it: Posizione

en: Property
it: Proprietà

en: About
it: Informazioni
