Schema.org (7.x-1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Date
ru: Дата

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Event
ru: Событие

en: Location
ru: Место

en: Property
ru: Свойство

en: Photo
ru: Фото

en: Person
ru: Личность

en: About
ru: Информация

en: Bio
ru: Био
