Schema.org (7.x-1.0-beta4) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Date
ar: التاريخ

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Event
ar: الحدث

en: Location
ar: الموضع

en: Property
ar: الخاصية

en: About
ar: حول
