Schema.org (7.x-1.0-beta4) - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Date
eo: Dato

en: Image
eo: Bildo

en: Name
eo: Nomo

en: Location
eo: Loko
