Schema.org (7.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Date
fa: تاریخ

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Event
fa: رویداد

en: Location
fa: مکان

en: Property
fa: ویژگی

en: About
fa: درباره

en: Bio
fa: بیوگرافی
