Schema.org (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Date
uk: Дата

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Event
uk: Подія

en: Location
uk: Місце розташування

en: Job Title
uk: Посада

en: Property
uk: Властивість

en: Photo
uk: Фото

en: Person
uk: Особа

en: About
uk: Про модуль

en: Bio
uk: Біо

en: Affiliation
uk: Приєднання

en: Specify the type you want to associated to this content type e.g. Article, Blog, etc.
uk: Вкажіть тип, що ви хочете асоціювати з цим типом матеріалів, наприклад, Стаття, Блоґ тощо.
