Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Date
ast: Data

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Location
ast: Llugar
