Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Title
da: Titel

en: Description
da: Beskrivelse

en: Date
da: Dato

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Event
da: Begivenhed

en: Location
da: Lokation

en: Property
da: Egenskab

en: Photo
da: Foto

en: About
da: Om
