Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to eu translation catalogue (10 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Date
eu: Data

en: Image
eu: Irudia

en: Name
eu: Izena

en: Event
eu: Gertaera

en: Location
eu: Kokalekua

en: Photo
eu: Argazkia

en: About
eu: (r)i buruz
