Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Title
gl: Título

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Date
gl: Data

en: Image
gl: Imaxe

en: Name
gl: Nome

en: Event
gl: Evento

en: Location
gl: Localización

en: Property
gl: Propiedade

en: About
gl: Información
