Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to mr translation catalogue (8 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Date
mr: दिनांक

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Location
mr: स्थळ
