Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Description
nl: Beschrijving

en: Date
nl: Datum

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Event
nl: Evenement

en: Location
nl: Locatie

en: Property
nl: Eigenschap

en: Photo
nl: Foto

en: Person
nl: Persoon

en: About
nl: Over

en: Affiliation
nl: Werkzaam bij
