Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Date
oc: Data

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Event
oc: Eveniment

en: Location
oc: Emplaçament

en: Property
oc: Proprietat

en: About
oc: A prepaus
