Schema.org (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Date
pt: Data

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Event
pt: Evento

en: Location
pt: Localização

en: Property
pt: Propriedade

en: Photo
pt: Fotografia

en: Person
pt: Pessoa

en: About
pt: Sobre
